arama

Huawei Mate X2 Tasarımı Ortaya Çıktı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fırat Yılmaz
  • Beğen
    Loading...

Huawei’nin yeni katlanan akıllı telefonu olacak olan Huawei Mate X2 tasarımının yer aldığı patent görsellerine ulaşıldı. Ele geçen patent görsellerinde hazırlanan tasarım yeni modelin nasıl görüneceğine dair birçok fikir sahibi olundu.

Huawei’nin katlanabilir telefon piyasasında en son çıkardığı Huawei Mate Xs modeli Türkiye’de 30.000 Lira gibi fahiş bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Fiyatı ile gündem olan cihaz uzun süre adın söz ettirmişti.

Huawei, isminin yasaklamalar ve ambargolarla anılmasına rağmen çalışmalarına hız kesmeden devem ediyor. Yeni modeli Mate X2 ile de katlanabilir telefon piyasasında gündem olacak gibi duruyor. Firma bunun için tasarım göz alıcı detaylara yer vermekten geri durmuyor.

Huawei Mate X2 tasarımı

Huawei’nin en pahalı mobil ürünü olan Mate XS modelinde bilindiği üzere katlama dışa doğru idi. Pazarda dışa doğru katlanma olarak benzeri olmayan model tasarımı ile bazı kullanıcılar tarafından da oldukça sevilmişti. Firma Mate X2 modeli ile katlanma olayını alışık olduğumuz gibi içe doğru yapma kararına vardı. LetsGoDigital tarafından paylaşılan patent görselleri Huawei tarafından da onaylandı.

Patentte telefonun katlanmış halinin normal bir telefon boyutunda olduğu, açıldığında ise bir tablet büyüklüğünde olduğu görülüyor. Ek olarak ön kameranın sol üst tarafta yer aldığı cihazın arka tarafında da beş kameradan oluşan bir kamera kurulumunu görüyoruz.

2021 yılının ilk aylarında satışa çıkması beklenen cihazın yayınlanan görüntülerinde alıştığımız Huawei modellerine oldukça benzediği görülüyor. Görüntüleri sızan cihazın henüz teknik özellikleri hakkında bir bilgi maalesef bulunmuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.