arama

IPhone 12 Hakkında Tüm Detaylar

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 720piksel
 • Beğen
  Loading...

IPhone 12, Eylül 2020’de bir lansman etkinliğinde Apple’ın dört yeni iPhone’u piyasaya sürmesiyle birlikte çıkacak gibi duruyor. Klasik Apple davranışları sergilerse Eylül yerine Ekim’e de sarkabilir. O yüzden kesin demek doğru olmaz.

İlk kez dört yeni iPhone modelinin bir seferde piyasaya sürülmesini beklediğimiz için, çıkış tarihi tek büyük değişiklik olmayabilir. Mevcut sızıntılar, bunların iki düşük maliyetli modeli – iPhone 12 ve iPhone 12 Max – ve iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’de iki yüksek maliyetli sürüm içereceğini gösteriyor.

İPhone 12 serisinin de en büyük tasarım değişikliklerine sahip olması bekleniyor, çünkü iPhone X home düğmesini kaldırdı ve 2017’de bir çentik geri getirdi. Bir sonraki Apple amiral gemilerinin biraz daha kare bir tasarıma sahip bir iPhone 5’e benzemesini bekliyoruz. Metal çerçeve modeliyse 5 modelini andıracak gibi düşüncelerimiz var, en azından şu ana kadar sızıntılar bize bunu söyledi.

İPhone 12 serisinden neler bekleyebileceğimiz hakkında zaten iyi bir fikrimiz var. Fiyatlardan tasarıma, temel özelliklere, kamera ayrıntılarına ve daha fazlasına kadar her şey sızdırıldı, bu yüzden aşağıda bir sonraki iPhone’larda neler olabileceğinin net bir resmini verebiliyoruz.

IPhone 12 ne zaman çıkacak?

İPhone 12 için kesin bir çıkış tarihi henüz resmi hale getirilmedi, ancak Apple’ın yeni iPhone’u 2020’nin sonuna kadar açıklayacağından neredeyse eminiz.

Eylül 2020, Apple’ın iPhone 12’yi tanıttığı zaman olacak ve genellikle ayın ikinci haftası civarında. Neredeyse her zaman bir Salı günü açıklandı, bu yüzden paramızı 8 Eylül veya 15 Eylül’de ortaya koyduk.

Normalde, bundan 10 gün sonra alabileceğinizi tahmin ederiz, bu yüzden ellerinizi almak için çaresizseniz, Cuma günü işten çıkmanız gerekebilir. Bununla birlikte, bu tarihlerden her zamanki gibi emin olamayız, çünkü Covid-19 pandemisinin bir sonraki iPhone’un üretimi üzerindeki etkisinin bir şeyleri geri itme şansı var.

iPhone 12 Fiyatları Nasıl Olacak?

iPhone 12 fiyatları, sızıntılarla ve tahminlerle aşağı yukarı Amerika çıkış fiyatlarıyla şu şekilde olabilir.

Model 128GB 256GB 512GB
iPhone 12 $649 $749 Yok
iPhone 12 Max $749 $849 Yok
iPhone 12 Pro $999 $1099 $1299
iPhone 12 Pro Max $1099 $1199 $1399

 

Öncelikle, seçim yapabileceğiniz dört boyuta sahip olacaksınız. Modeller hakkında en son bilgilere göre, aşağıdakiler olacaktır:

 • 5,4 inç ekranlı iPhone 12
 • 6.1 inç ekranlı iPhone 12 Max
 • 6.1 inç ekranlı iPhone 12 Pro
 • 6,7 inç ekranlı iPhone 12 Pro Max

Tutarlı sızıntılar iPhone 12’nin metal bir çerçeveye sahip olacağını ve Prosser’dan önceki en güvenilir kaynak Apple analisti Ming-Ch Kuo olduğunu öne sürdü . Dört telefonun arka kısmının hala camdan yapılması bekleniyor, ancak mevcut modellerde yuvarlatılmış olanlardan daha kare olması bekleniyor.

Prosser’ın bilgileri iPhone 12’de alüminyum olacağını, iPhone 12 Pro ve Pro Max’in paslanmaz çelik gövdeyle geleceğini gösteriyor.

Bloomberg ile konuşan bazı kaynaklar benzer iddia ediyorlar ve iPad Pro’nun tasarımı ile karşılaştırmalar yapıyorlar ve iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in düz paslanmaz çelik kenarlara, daha keskin yuvarlatılmış köşelere ve düz ekranlara sahip olacağını söylüyorlar.

Bu görünüm, EverythingApplePro ve Max Weinbach tarafından yapılan bir videoda görebileceğiniz CAD renderları tarafından daha da desteklendi. Cihazların nasıl görüneceğine dair örneklerden biri aşağıda yer almaktadır, ancak bunların sadece kaynaklarından gelen bilgiler kullanılarak yapılan renderler olduğunu unutmayın.

iPhone 12 5G’ye hazır olacak mı?

Bir başka büyük değişiklik, rakiplerinin çoğu şimdi teknolojiyi spor yaptığı için iPhone 12 için yaygın olarak söylentiler olan 5G biçimini alabilir. Temmuz 2019’da Kuo, tüm modellerin 5G’yi destekleyeceğini öngördü .

O zamanlar, bu özelliğin iPhone 12 serisindeki bir modele gelmesini bekledik, ancak şimdi dört cihazın hepsinde olacak gibi görünüyor. Prosser, teknik özelliklerinde Apple’daki bir kaynaktan öğrendiği kadarını önerdi .

Buradaki büyük uyarı, temel iPhone 12 modellerinin mmWave 5G teknolojisini desteklemeyebileceğidir. Bunun iki üst düzey model için ayrılmış bir özellik olması bekleniyor, bu nedenle ABD’deki Verizon gibi taşıyıcılarda bulunanların bunları tercih etmesi gerekecek.