arama

LG çift ekranlı Wing modelini siparişe açıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fırat Yılmaz
  • Beğen
    Loading...

Son zamanlarda markaların katlanabilir telefon tarafında bir geliştirme yarışı içerisi girdiğini görebiliyoruz. LG ise bu yarışı farklı bir açıdan dahil olarak çift ekranlı telefonuyla teknoloji severler tarafından çokça adından söz ettirdi. Tasarımı T şeklinde olan telefonun beklenen ön sipariş tarihi 1 Ekim olarak açıklandı ve fiyatı da belli oldu.

Akıllı telefon piyasasında eski günlerine göre kötü bir süreçten geçen LG, yenilikleri ile tekrardan eski günlere dönmeyi ve pazardaki payını artırmayı hedefliyor. Daha önce görülmemiş bir tasarıma sahip çift ekranlı modeli ile LG, katlanabilir telefonlar ile yeni bir değişimin eşiğinde olan akıllı telefon piyasasına radikal bir giriş yapıyor.

Ön siparişe 1 Ekim’de çıkacak olan LG Wing’in satış fiyatı 999 dolar olarak açıklandı. Ön siparişin ardından ise 15 Ekim tarihinde teslimatların başlayacağı belirtildi. Normal akıllı telefonlara bakılırsa fiyatının oldukça fazla olduğu düşünülecek olan telefon aslında rakiplerine göre uygun bir fiyat etiketine sahip. Katlanabilir telefon kategorisinde diğer modellerin fiyatları; Microsoft Surface Duo fiyatı 1.400 dolar, Galaxy Z Fold 2 fiyatı da 2.000 dolar olarak duyurulmuştu.

Telefonun özelliklerini anlatmaya en karakteristik özelliği olan ekranından başlayalım. 6.8 inçlik ana ekranı 4 inç büyüklüğünde ikinci bir ekran tamamlıyor. Bu yenilikçi tasarımı ile cihazın tüm dikkatleri üzerinde toplaması bekleniyor.

Amiral olarak nitelendirdiğimiz üst segment telefonlarla benzer donanıma sahip LG Wing performans anlamında da başarılı bir cihaz olacak gibi gözüküyor. Snapdragon 765 işlemcisi bulunan modelde ayrıca 8 GB RAM barınıyor. Depolama alanı olarak da 128 GB tercih edilmiş. Son olarak LG Wing 4000 mAh batarya kapasitesine sahip iken Quick Charge 4.0 Plus ve kablosuz şarj desteği ile beraber piyasa çıkacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.