arama

Nokia 3.4 ve 2.4 Modellerini Tanıttı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fırat Yılmaz
  • Beğen
    Loading...

Akıllı telefonlardan önce piyasayı domine eden marka olan Nokia’nın, HMD Global tarafından düzenlenen etkinlik ile iki yeni telefonu ve kablosuz kulaklığı tanıtıldı. Amiral gemisi olarak nitenlendirdiğimiz modellere kıyasla daha düşük özelliklere sahip modeller uygun fiyatları tüketicilerin dikkatini çekiyor. Android One programının bir parçası olan Nokia 2.4 ve Nokia 3.4 modelleri giriş ile orta seviye arasında diyebileceğimiz bir donanıma sahip.

Nokia 2.4

Telefon ön yüzünde bizi 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan damla çentikli bir ekranla karşılıyor. Bellek olarak 2 GB RAM kullanılan telefon, depolama alanı alarak 32 GB büyüklüğünde bir diske sahip. Cihaz işlem gücünü ise MediaTek Helio P22 işlemciden alıyor ve bu işlemci 12 nm fabrikasyon süreci ile üretiliyor.

Telefonun arka yüzünde Nokia 3.4 ile aynı kamera dizilimini görüyoruz. Cihazda 13 megapiksel değerindeki ana kameranın yanında bir de 2 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Ön tarafındaki damla çentiğin içinde bulunan kamera ise 5 megapiksel. Modelin parmak izi okuyucusu arka tarafta konumlandırılırken Google Asistan için de özel bir düğmeye yer verilmiş. 4500 mAh pilin bulunduğu telefonun satış fiyatı vergiler hariç 139 dolar açıklandı. Yapılan açıklamada her iki modelin de üç yıl boyunca çıkacak güncellemeleri alacağı ve en az iki olmak üzere büyük işletim sistemi güncellemelerinin geleceğinin garantisi verildi.

Nokia 3.4

Nokia 3.4, Nokia 2.4’e göre biraz daha küçük bir ekran bizi karşılıyor. 6.39 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor ve bu ekran HD+ çözünürlük kalitesi sunabiliyor. Diğer modelin aksine ekranın sol üst tarafında konumlandırılan ön kamera 8 megapiksel çözünürlük değerine sahip. Telefonun arka yüzünde yine 2.4’te olduğu gibi bir adet 13 megapiksellik ana kamera ve 2 megapiksel çözünürlüğe sahip iki adet kamera bulunuyor.

Nokia 3.4 işlemci gücünü Qualcomm Snapdragon 460 işlemcisinden alıyor. Bellek ve depolama alanı olarak daha üstün olan cihaz 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanı özellikleri ile geliyor. Ayrıca model enerjisini 4000 mAh değerine sahip bataryasından alıyor. Cihaz yine arka tarafta parmak izi okuyucusuna ve Google Asistan için özel atanmış bir düğmeye sahip. Android 10 ile kutusundan çıkan telefonun Android 11 için de hazır olduğu belirtiliyor. Nokia 3.4 179 dolar fiyat etiketine sahip.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.