arama

Oppo Hızlı Şarj Rekorunu Kırmayı Başardı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fırat Yılmaz
  • Beğen
    Loading...

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo bataryanızı hangi saatlerde dolduracağınız endişesine son verecek bir teknolojiyle geliyor. Kullanıcılarına bir jest daha yaparak hızlı şarjı rekor bir seviyeye getiriyor.

Günümüz telefonlarında en çok aranan özelliklerin başında batarya kapasitesi geliyor. Gittikçe gelişen uygulamalar, geliştirilen programları telefonların çalıştırabilmesi için daha fazla güce ihtiyacı oluyor. Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri ya daha yüksek kapasiteli bataryalar yada daha bataryanızı çok  şarj teknolojisi üretiyorlar. Teknoloji çağının hızlı şarj rekorunu ise Oppo şirketi gerçekleştirerek kullanıcıların imdadına yetişiyor.

Oppo’nun Hızlı Şarjı Bir Rekabet Teknolojisi

Geçtiğimiz aylarda Vivo, 120W hızlı şarj teknolojisini kullanıcılara tanıtmıştı. Hemen ardından Oppo rekabetten geri durmayarak tam 125W hızlı şarj teknolojisi ile adını duyurmayı başardı.

10 dakikada 4000 mAh bir bataryayı %41 şarj edebileceğini iddia eden Oppo’nun bu iddiasını bizler de telefonu deneye tabii tutarak doğruladık. Tam şarjı 39 dakikada doldurabiliyor. Vivo ise 45 dakikada bataryayı tam doldurabiliyordu. Şarjın gittikçe daha yavaş dolması telefonların batarya sağlığını korumak için şarj %90’lara yaklaştığında dolumu yavaşlatmasından kaynaklanıyor.

Oppo geçtiğimiz günlerde, 125W hızlı şarj, 65W AirVOOC kablosuz şarj, ultra küçük taşınabilir 50W mini SuperVOOC şarj ve 110W mini şarj cihazlarını piyasaya resmi olarak sürdüğünü duyurdu.
Ayrıca kullanıcılarla paylaşılan ilgi çekici bir detay daha oldu. Paylaşılan detaylara göre; şirketin yalnızca 1,05 cm inceliğe sahip 50W mini SuperVOOC şarj cihazı, küçük bir boyutta geliştirildi. Bu sayede kullanıcılar, cihazı kolaylıkla gömlek veya pantolonlarının ceplerinde taşıyabilecekler.

Bu konuyla ilgili olarak Oppo’nun Şarj Teknolojileri Baş mühendisi Jeff Zhang, dünya genelinde 5G’nin giderek yaygınlaşıyor olmasının güç tüketen uygulamaları çok fazla artırdığını Oppo’nun şarj teknolojisinin gelişmişliği sayesinde kullanıcılarına hiçbir sorun yaşatmayacaklarını belirtmişti.

Bu şarj teknolojilerinden sonra sürekli hızlı şarjın bataryanın sağlığını bozduğu ve şarj daha hızlı bittiği tartışmaları gündeme gelmeye başladıktan sonra Oppo şirketi bu şikayetleri doğrulamak zorunda kaldı.
Fakat yine de bizler bunun özellikle iş insanları ve telefonlarını ellerinden düşürmeyen kullanıcılar için güzel bir teknoloji olduğunu rahatlıkla söylemekten çekinmiyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.